O školeŠkolní cvrkotAngličtinář roku

Angličtinář roku

Angličtinář roku 2018 aneb účast v celoevropské soutěži Best in English

Letošního kola soutěže 2018 se zúčastnilo 892 středních škol a 21 110 studentů ze 30 států.

Celkově nejlepším studentem se stala Ere Kama z Tartu Jaan Poska Gümnaasium, Estonsko. Nejlepším českým zástupcem se stal Zbyněk Gazdík, z Gymnázia Svitavy, který obsadil celkově 6 místo v soutěži.

Těmto výhercům soutěže přísluší 2 týdenní jazykový pobyt v Kanadě včetně letenky a ubytování.

Naši studenti SPŠ stavební (od 1. do 4. ročníku dle jejich znalostí a zájmu) obsadili:

• Ve světě 478. místo
  • V ČR 190. místo
  • V  našem regionu 10. místo
  • a mezi všemi dalšími školami v regionu 43. místo

Vítězem na naší škole se stala studentka Nikola s celkovým počtem 112,5 bodů a s krásným umístěním na 123. místě v celkovém pořadí všech studentů.

Na 2. místě se umístil Marcel s celkovým počtem 93 bodů a na 4382. místě a na 3. místo se dostal Matěj s 88,5 body s celkovým pořadím 6000.

Všem 54 účastníkům z naší školy tímto ještě jednou děkujeme a vítězům blahopřejeme a doufáme, že i další rok se setkáme s obdobným zájmem a výsledky.

Opět nám takovéto soutěže nejen mezi českými školami, ale i v rámci Evropy ukazují, jak je důležité a užitečné pro další život znát cizí jazyk na velmi dobré úrovni.

Na viděnou na podzim 2019 při dalším kole J!

Za tým cizích jazyků Ing. Simona Čiháková