Projekty 2020

Projekt „Podpora rozvoje SPŠ stavební Plzeň – šablony II“

Naše škola realizuje v průběhu roků 2020 a 2021 (od 1.1.2020 do 31.12.2021) projekt „Podpora rozvoje SPŠ stavební Plzeň – šablony II“, který je spolufinancován z prostředků a díky podpoře Evropské unie.

Název programu: Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Číslo výzvy: 02_18_065

Název výzvy: Výzva č. 02_18_065 pro Šablony pro SŠ a VOŠ II – MRR v prioritní ose 3 OP

Název projektu: Podpora rozvoje SPŠ stavební Plzeň – šablony II

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_065/0016334

Díky podpoře Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání může naše škola realizovat projekt „Podpora rozvoje SPŠ stavební Plzeň – šablony II“, jehož rozpočet je 1.291.968,- Kč, přičemž naše škola získá podporu 100% – a to z rozpočtu EU a ze státního rozpočtu ČR.

Hlavním cílem projektu „Podpora rozvoje SPŠ stavební Plzeň – šablony II“ je podpora naší školy v oblasti personální, prostřednictvím poskytnuté dotace na aktivity a činnosti školního psychologa, na podporu rozvoje kariérového poradentství na naší škole a na aktivity vedoucí k propojování teoretického vyučování s praxí prostřednictvím koordinátora spolupráce školy a zaměstnavatele.

Střední průmyslová škola stavební, Plzeň, Chodské nám. 2 si velice váží této pomoci Evropské unie a operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a děkuje za její podporu.

V současné době je projekt ve fázi realizace prvního plánovaného roku.

 

 

  

 

Udržitelně žijeme – udržitelně bydlíme – o udržitelnosti se učíme

 

Finance pro studentský a učitelský tým na zřízení tohoto unikátního místa v prostoru plzeňské stavební průmyslovky schválila správní rada Nadačního fondu Zelený poklad dne 25.5.2020, projekt ukončen 31.12.2022.

 

Na plzeňské Střední průmyslové škole stavební byla letos oficiálně otevřena ekologická učebna. Jedná se o první krok k zapojování studentů do budování prostoru školy, v další fázi budou studenti a studentky pracovat na projektu školní terasy. 

Ekologická učebna je místo, kde se při výuce budoucí architekti a stavaři dozví více o udržitelném bydlení a udržitelné výstavbě, učitelé mohou použít mnoho příkladů umístěných či použitých přímo v prostoru učebny. Při vymalování místnosti byly využity termoizolační nátěry, na topení jsou instalované ventilátory pro efektivnější cirkulaci tepla, na umyvadle je namontován water saver pro úsporu vody či se mohou studenti podívat, jak lze pomocí mlékových barev bez chemie obnovit staré skříně a židle, a jak lze využít recyklované dřevo jako materiál na knihovnu. To vše je doplněno infografikami ke každé vychytávce, kterou studenti při budování učebny použili. Mj. je přímo ve třídě umístěn vermikompostér, kde žáci mohou odhazovat bioodpad, který následně žížaly zpracují a vzniká tak žížalí čaj, který se používá jako hnojivo pro rostliny, kterých je v učebně umístěno přes deset. Poučeni jsou tak i o výhodách domácího kompostování a o tom, jak neplýtvat potravinami.

Studenti mají k dispozici recyklovatelné sáčky na svačiny, recyklovaný papír, mohou si na zkoušku odebrat prací prášek bez chemických složek nebo si vzít a doma na svých toaletách vyzkoušet save-a-flush pro úsporu vody při splachování. K vypůjčení nebo pro využití ve výuce byla v učebně zřízena knihovna věnovaná výhradně tématu udržitelné výstavby. Mnoho knih je v angličtině, což umožňuje využití nejen v předmětech odborných, ale také při výuce anglického jazyka. V místnosti je též malá relaxační zóna z recyklovaných palet, kolem které jsou umístěny rostliny. Dále je zde možnost odložit nepotřebné oblečení a umožnit tak jeho další využití jinde. V neposlední řadě je v učebně dlouhodobě umístěna výstava “Zvířata a město”, kterou škole zapůjčil pan Karel Makoň.

 

 

 

 

 

<< Zpět na Projekty

Skip to content